הביקוש למעצבים גרפיים גדל משמעותית בעשור האחרון

 

עולם העיצוב הגרפי מורכב מחומרים ויזואליים המתפרסמים במגוון מקומות, לרבות רשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם וכן אתרים ובלוגים נוספים. מכאן, תפקידי המעצבים הגרפיים ישתנו באופן דרמטי בהשוואה לתקופות קודמות, ונוכל לראות שכיום, מעצבים גרפיים עובדים בחברות הייטק על מנת לספק פתרונות דיגיטליים לעבודה עם מפתח או מתכנת, מעיצוב ממשק תוכנה ועד לעיצוב. אפליקציות או חנויות מקוונות. מעצבים גרפיים עוסקים בתכונות המוצר, אבל מתכנתים הם אלה שבסופו של דבר מקודדים את מה שמתרחש. סגנונות העבודה של הגרפיקאים הללו שהחלישו את תעשיית ההייטק לא היו קיימים לפני עשור, מה שיצר הרבה עבודה עבור מעצבים גרפיים בתחום הזה, ולכן הביקוש והשכר גבוהים מאוד. במאמר הבא נסביר כיצד להתחיל בהיי-טק ואילו נושאים תצטרכו ללמוד כדי להיות מעצבים גרפיים וגרפיקאים. ההתחלה של הפוסט הזה, נוכל לומר לך שאם תבחר להיות מעצב גרפי מותג או מעצב גרפי לפיתוח זהות מוצקה, אתה יכול להרוויח הרבה כסף במגזר הזה.

כפי שציינו בפסקה הקודמת, הביקוש למעצבים גרפיים גדל משמעותית בעשור האחרון, כך ששכרו של מעצב גרפי ללא ניסיון עומד כיום על עשרת אלפים שקלים בחברות קידום אתרים, ואם הגרפיקאי המתחיל בוחר לעבוד ברמות גבוהות. -חברות טכנולוגיה לספק פתרונות ויזואליים, הוא יכול להגיע בקלות לשבעה עשר אלף שקל, למרות היותו חסר ניסיון. אחת הסיבות לכך שתאגידי הייטק וארגוני שיווק אינם מעריכים מומחיות של מעצבים גרפיים היא שהם מודעים לכך שבתי ספר תמיד מסתגלים לטכנולוגיות מודרניות. מעצבים גרפיים לומדים כיצד להתאים את תחום העיצוב הגרפי כדי לעמוד ברוח התקופה במהלך השכלתם ולא לייצר גרפיקה מצוינת על פי סטנדרטים של רעיון. מעצבים גרפיים לומדים לפתח תיק עבודות במהלך הלימודים, שכן זו הדרך היחידה עבורם להתנסות מול היעדר צרכי ההיי-טק של התעשייה.

דרושים מעצבים גרפיים מאוד

בסיום ההפסקה תצפו בסרטון שהכנו במיוחד בשבילכם שמתאר את תפקידו של מעצב גרפי במשרד פרסום או בתאגיד הייטק. אנו עשויים להיות עדים לשימוש בפקודות בתוכנות אדובי  או Illustrator וליצירת תמונה בפוטושופ בו זמנית. מה שבטוח, ההוראות יבשות למדי וברמה טכנית, אבל מה שראינו שם הוא לא כל כך השימוש בפקודה אלא החשיבה היצירתית של האופן שבו המעצב הגרפי יוצר את כל הרעיונות שלו עוד לפני שהוא נכנס לגרפיקה תוֹכנָה. תוכנה גרפית היא כלי עבודה בלבד, ומה שהמעצב הגרפי מביא לשולחן הוא הדמיון הפורה והחשיבה היצירתית שלמד לטפח במהלך לימודיו. ההיבט החיוני ביותר הוא חשיבה יצירתית, שכן זה מה שמעסיקים או חברות היי-טק מחפשים לפני שהם מקבלים אותך לעבודה ובודקים את תיק העבודות שלך. יש למלא את תיק העבודות במגוון עבודות המדגימות מגמות ומחשבות הקשורות לנושא שאתה מפתח. ללא ספק תוכל להשתלב במהירות אם תיק העבודות שלך יכלול קומפוזיציות וסגנונות עיצוב שטרם נראו.

מה לומדים מעצבים גרפיים במהלך הלימודים?

מעצבים גרפיים לומדים כל מה שצריך לדעת על חווית משתמש עבור יישומים, יצירת מותג וזיהוי תאגידי. פוטושופ, אילוסטרייטור ועיצוב הם הכלים הגרפיים המשמשים במסלול הראשון של מעצבים גרפיים ללימודי תעודה. כפי שנאמר בעבר, התוכנות הן רק כלים, ובית הספר ילמד אותך לחשוב כמו מעצב גרפי על ידי שימוש בקומפוזיציות, שהן ארגון העמוד וסידור הרכיבים בעיצוב גרפי ביחס למסר שיש לתת. . בהתאם למסר המכירה או השיווקי, נשתמש בטיפוגרפיה, שהיא סגנון האותיות. בקורס מעצב גרפי תלמדו את ההבחנות בין הפקת מודעה למכירת מוצר לבין שימוש בעיצוב גרפי להפקת מודעה או באנר פרסומי לשיווק. כפי שאנו רואים כיום, הרשתות החברתיות מוצפות בפרסומות ובפרסומות קטנות שנוצרו על ידי מעצבים גרפיים, ולכן על המעצב הגרפי לשקול כיצד לייצג את החברה בצורה מקצועית. הגולשים וקהלי היעד של היום הם בעלי ידע רב שכן הם נחשפים למאות אלפי מודעות או פרסומות היושבות בכל מדיום פרסום על בסיס יומי. תפקידו של המעצב הגרפי הוא לוודא שהתמונות יהיו באיכות טובה ואינן מטושטשות או מפוקסלות. כל נושא שאינו ברור או מוצג כראוי לא יוכל להשיג את מטרתו.

כיצד אוכל ללמוד מהבית באמצעות האינטרנט, אחד על אחד?

עם כל השינויים שחוללה הקורונה עבור כולנו, אנו עשויים כעת ללמוד במסגרת פרטית ואינטימית של אחד על אחד דרך האינטרנט. בית הספר ללימודי עיצוב סולו מכשיר את הסטודנטים לקריירה במולטימדיה ובשיווק דיגיטלי. בית הספר מציע תוכנת חיבור בדומה לזום המאפשרת למדריך לצפות במסך התלמיד. במהלך הקורס ידגים המדריך מספר טכניקות המבוססות על תורת הצבע באמצעות תוכנות גרפיות, אותן ינסה התלמיד בהמשך. בלמידה פרטית ואישית, התלמיד מקבל יחס מלא, המאפשר למדריך להוביל אותו שלב אחר שלב במהלך השיעור החי. בסיום כל שיעור, התלמידים מקבלים משימות משמעותיות וקשות כדי לעזור להם לשפר את כישורי החשיבה היצירתית והביקורתית שלהם, כמו גם לעזור להם לבנות תיק עבודות. התיק, כפי שצוין קודם לכן, הוא ההיבט המשמעותי ביותר באישור לתפקידים. למרות העובדה שתקבל תעודה מקצועית, תיק העבודות ללא ספק ידבר למי שאתה ואיך אתה חושב.

עבודה בעיצוב גרפי

ישנן דרכים רבות בהן תוכל להתחיל להיות מעצב גרפי ידוע ומבוקש.

מדי יום, הקהילה הפנטסטית של בית הספר המונה למעלה מתשעה עשר אלף אנשים מאפשרת לתלמידים מתחילים לרכוש תעסוקה. קבוצה זו פועלת למעלה מ-12 שנים והוקמה מול משרדי פרסום בעלי מוניטין טוב על ידי גדולי משרדי ההייטק בישראל. אתה יכול להצטרף לקבוצה זו ולהגיש מועמדות לעבודה על ידי הצגת תיק העבודות שיצרת במהלך הקורס. תהליך הרישום מסתיים בתחילת המחקר כדי לאפשר לך ללמוד מה הצרכנים והמעסיקים רוצים ממך. כפי שנאמר בעבר, התיק הוא הדבר היחיד שהם יצטרכו ממך כדי להדגים את הקשר שלך למה שקורה בשוק התעסוקה.

בעמוד זה תמצאו מגוון סרטונים הדנים ביצירתיות ובחשיבה יצירתית להצגת חברות בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם. אנחנו יכולים לראות שחלק מהעיצובים שלנו דנים בהנחיות יבשות, אבל רובם דנים איך מעצב גרפי חושב במקצוע. לבסוף, על מנת להצליח בתחומי התקשורת החזותית והעיצוב, עליך להכין שפע של תרגילים ופרויקטים שיעזרו לך לשפר את היצירתיות ואת כישורי החשיבה הביקורתית שלך. רק תרגול יאפשר לך לפתח עבודה מהירה עם תוכנית אדובי .

בוגרי תואר עיצוב גרפי יוכלו לאחר מכן להמשיך בקריירה בתקשורת חזותית, במתן שירותים דיגיטליים למפעלי היי-טק וללקוחות. במהלך שיעור זה תלמדו מסגרת לפיתוח אתרים ואפליקציות תוך שימת דגש על חווית משתמש טובה למבקרים. אלמנטור , וורדפרס ו-XD הן דוגמאות לתוכנות מדוברות ללימודי תקשורת חזותית. אינך יכול להתחיל ללמוד תקשורת חזותית אלא אם כן יש לך ניסיון קודם עם עקרונות עיצוב גרפי באמצעות מוצרי אדובי  כגון Photoshop, Illustrator InDesign. רק כמעצב גרפי אתה יכול להתקדם למסלול תקשורת חזותית מכיוון שהלקוחות של היום מצפים לכל השירותים ממעצב אחד ולא שניים, לכן מעצבים גרפיים חייבים היום לספק את כל השיווק הדיגיטלי כמו גם פתרונות דיגיטליים לעיצוב אתרים, תדמית, עיצוב אפליקציות, ו יותר. תוכל לשוחח עם יועצי הלימודים של בית הספר כיצד גם אתה יכול להתחיל לעבוד במקצוע המבוקש ביותר בעסקים בישראל. רוב בוגרי בית הספר הזה מעדיפים לעבוד באופן עצמאי כפרילנסרים, לספק שירותי שיווק וקידום אתרים בעצמם, בניגוד לעבודה בבתי דפוס או בחברות פרסום מקוונות. תהנה לך בצפייה.